Calendar

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2
FSA Retakes
FSA Retakes
Oct 2 all-day
 
FBLA Meeting 2:00 pm
FBLA Meeting @ Room 4224
Oct 2 @ 2:00 pm – 3:00 pm
 
Youth Alive Meeting 2:00 pm
Youth Alive Meeting @ Room 3213
Oct 2 @ 2:00 pm – 2:10 pm
 
ENN Club meeting 2:10 pm
ENN Club meeting @ Room 3109
Oct 2 @ 2:10 pm – 3:00 pm
 
Eagle to Eagle Tutoring 2:15 pm
Eagle to Eagle Tutoring @ Room 19227
Oct 2 @ 2:15 pm – 3:15 pm
 
Eagle to Eagle Tutoring 2:15 pm
Eagle to Eagle Tutoring @ Room 19227
Oct 2 @ 2:15 pm – 3:15 pm
 
Girls Golf vs Fort Meade 3:30 pm
Girls Golf vs Fort Meade @ Eaglebrooke
Oct 2 @ 3:30 pm – 5:30 pm
 
8
9
Boys Golf County 8:30 am
Boys Golf County @ Big Cypress Golf Club
Oct 9 @ 8:30 am – 11:30 am
 
Girls Golf County Tornament 8:30 am
Girls Golf County Tornament @ Cleveland Hights
Oct 9 @ 8:30 am – 11:30 am
 
Eagle to Eagle Tutoring 2:15 pm
Eagle to Eagle Tutoring @ Room 19227
Oct 9 @ 2:15 pm – 3:15 pm
 
SAC Meeting 5:30 pm
SAC Meeting @ Media Center
Oct 9 @ 5:30 pm – 6:00 pm
 
ABC Booster Club Meeting 6:00 pm
ABC Booster Club Meeting @ Media Center
Oct 9 @ 6:00 pm – 8:00 pm
 
Volleyball vs Winter Haven 6:30 pm
Volleyball vs Winter Haven @ The Gym
Oct 9 @ 6:30 pm – 7:30 pm
 
10
Girls Golf SME Tournament
Girls Golf SME Tournament @ Eaglebrooke
Oct 10 all-day
 
A-Team meeting 2:05 pm
A-Team meeting @ Room 4226
Oct 10 @ 2:05 pm – 2:20 pm
 
Band Booster Club Meeting 6:00 pm
Band Booster Club Meeting @ The Chorus Room
Oct 10 @ 6:00 pm – 8:00 pm
 
Volleyball vs Sebring 6:00 pm
Volleyball vs Sebring @ Sebring HS
Oct 10 @ 6:00 pm – 8:00 pm
 
LHMS Band Concert 7:00 pm
LHMS Band Concert @ The Auditorium
Oct 10 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
14
Homecoming 8:00 pm
Homecoming @ Gym, Food court
Oct 14 @ 8:00 pm – 11:00 pm
 
15
17
Youth Alive Meeting 2:00 pm
Youth Alive Meeting @ Room 3213
Oct 17 @ 2:00 pm – 2:15 pm
 
A-Team Tournament 3:30 pm
A-Team Tournament @ Food Court
Oct 17 @ 3:30 pm – 5:30 pm
 
Girls Golf County Tournament 5:30 pm
Girls Golf County Tournament @ Auburndale
Oct 17 @ 5:30 pm – 7:30 pm
 
18
LEA Meeting 8:00 am
LEA Meeting @ Auditorium
Oct 18 @ 8:00 am – 3:30 pm
 
Eagle to Eagle Tutoring 2:15 pm
Eagle to Eagle Tutoring @ Room 19227
Oct 18 @ 2:15 pm – 3:15 pm
 
ENN Club Meeting 2:15 pm
ENN Club Meeting @ Room 3109
Oct 18 @ 2:15 pm – 3:00 pm
 
19
Spanish Honor Society Meeting 2:00 pm
Spanish Honor Society Meeting @ Room 4216
Oct 19 @ 2:00 pm – 2:20 pm
 
Boys Cross Country Dinner 5:00 pm
Boys Cross Country Dinner @ Teacher Dining Area
Oct 19 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
Girls Cross Country Dinner 5:00 pm
Girls Cross Country Dinner @ Food Court
Oct 19 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
JV Football vs LHS 7:00 pm
JV Football vs LHS @ Lakeland High School
Oct 19 @ 7:00 pm – 10:00 pm
 
Volleyball District Finals 7:00 pm
Volleyball District Finals @ Haines City
Oct 19 @ 7:00 pm – 10:00 pm
 
21
22
23
Eagle to Eagle Tutoring 2:15 pm
Eagle to Eagle Tutoring @ Room 19227
Oct 23 @ 2:15 pm – 3:15 pm
 
GJ Academy Night 6:00 pm
GJ Academy Night @ All Rooms
Oct 23 @ 6:00 pm – 7:30 pm
 
24
A-Team Meeting 2:00 pm
A-Team Meeting @ Room 4226
Oct 24 @ 2:00 pm – 2:30 pm
 
25
Swimming Districts 8:00 am
Swimming Districts @ YMCA Orlando
Oct 25 @ 8:00 am – 2:00 pm
 
Eagle to Eagle Tutoring 2:15 pm
Eagle to Eagle Tutoring @ Room 19227
Oct 25 @ 2:15 pm – 3:15 pm
 
26
Boys Cross Country Dinner 5:00 pm
Boys Cross Country Dinner @ Teacher Dining Area
Oct 26 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
Girls Cross Country Dinner 5:00 pm
Girls Cross Country Dinner @ Food Court
Oct 26 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
28
ACT Testing 8:00 am
ACT Testing @ Freshman Academy
Oct 28 @ 8:00 am – 1:00 pm
 
Girls Cross Country District Meet 8:00 am
Girls Cross Country District Meet @ Lake Region High School
Oct 28 @ 8:00 am – 12:00 pm
 
31